HABERLER

Haftanın Özeti

Geçtiğimiz hafta içinde müzik dünyasında neler oldu? Baştan sona doğru kısaca hatırlayalım.
İlk olarak Belle & Sebastian ile başlıyoruz.

stuart-murdoch-interview-belle-sebastian-1

İskoç topluluk Rio Olimpiyat oyunları için bir şarkı besteledi. Videosu için BBC arşivinden beslenen parçanın ismi Olympic Village, 6AM.

Sırada Leonard Cohen var. 82 yaşında ve hala üretmeye devam ediyor. Son olarak iki yıl önce ”Popular Problems”ı bizlerle buluşturan Cohen’in yeni uzunçaları ”You Want It Darker” adını taşıyor. Sony tarafından yayınlanacak albümün çıkışı sonbahar ancak kesin tarih henüz netleşmiş değil.

2016LeonardCohenYouWantItDarkerPress

Şimdiki haber Radiohead ile ilgili. Mayıs ayında ”A Moon Shaped Pool” isimli albümleri büyük bir gürültüyle yayınlanmıştı bildiğiniz gibi. Bu kez paylaşılacak olan ise henüz gün yüzü görmemiş fotoğrafları. İngiliz fotoğrafçı Sebastian Edge’in 2011 yılında ”The King Of Limbs” kayıtları esnasında çektiği fotoğraflar 13 Ekim’de Londra’daki Metropolis Stüdyolarında sergilenecek.
radiohead
Geçtiğimiz haftanın en sıradışı olayı The Smiths ve PETA tarafından yayınlanan oyunuydu.
marr-and-morrissey1
”This Beautiful Creature Must Die” isimli oyun hayvanları kurtarmak üzerine kuruldu.
Link üzerinden; http://features.peta.org/meat-is-murder-game/ oynayabilirsiniz.

green-day

Geçen hafta yeni albümlerini duyuranlardan biri de Green Day’di. ‘Uno!’, ‘Dos!’ and ‘Tré!’yi takiben dört yıl aradan sonra 7 Ekim’de gelecek albümün adı ‘Revolution Radio’.
2016GreenDayRevolutionRadioAlbumCoverPress Grup albümden ilk single olarak ise Bang Bang’i paylaştı.

 

Jack White akustik kayıtlardan oluşan albümünü servis etmeye hazırlanıyor.‘ 26 şarkıdan oluşan ‘Acoustic Recordings 1998-2016’ isimli albümde Jack White’ın solo işlerinden akustik b-side’lar, The Raconteurs ve The White Stripes dönemine ait şarkıların alternatif versiyonları yer alıyor. fbdc3c653bd3792eb51227739dc999fc
Bu arada albüm öncesi daha önce ‘Get Behind Me Satan’ için yazılan ancak unutulduğu için albümde yer almayan The White Stripes kaydı  City Lights’ da Jack White tarafından paylaşıldı.

Son gelişme ise muhtemelen en çok beklenenlerdendi ve Bon Iver nihayet yeni bir albüm haberi verdi. 30 Eylül’de yayınlanacak uzunçaların adı 22, A Million ve gelmeden evvel iki yeni şarkıyı gün yüzüne çıkardı Justin Vernon.

file_168251_0_Bon Iver-642x362

22 (OVER S∞∞N) (Bob Moose Extended Cab Version)

About The Author

Bir Cevap Yazın